Narcyzy cebulki - sklep.cebulekwiatowe.pl

Narcyzy stanowią symbol nadchodzącej wiosny. Zachwycają swoimi kolorami i pięknym kwiatostanem. Kojarzą się głównie z intensywną żółtą barwą, jednak dostępne są również odmiany kwitnące na biało, różowo czy nawet czerwono. Kwiaty tych roślin są osadzone na soczysto zielonych łodygach i składają się z dwóch części - płatków zewnętrznych i przykoronka. Liście narcyza są wąskie i długie. Te wiosenne rośliny doskonale prezentują się solo, a także w grupie z innymi kwiatami, np. szafirkami, hiacyntami czy tulipanami.

Narcyzy cebulki
obrazek prezentujacy

Cebule narcyzów - sadzenie

Aby narcyzy zachwycały wiosną swoim pięknym kwiatostanem, należy posadzić ich cebulki kilka miesięcy wcześniej - we wrześniu lub w sierpniu. Te rośliny wymagają zasobnego podłoża o dobrym drenażu i odczynie zbliżonym do obojętnego. Nie należy umieszczać ich w glebie ciężkiej lub podmokłej. Narcyzy preferują stanowiska słoneczne, jednak w delikatnym cieniu również rosną doskonale. Ich dużą zaletą jest fakt, iż nie są wymagające i świetnie znoszą suszę oraz wysokie temperatury. Niektóre odmiany narcyzów można sadzić w doniczkach.

Narcyz cebulki - cena

Zastanawiasz się, ile kosztują cebulki narcyzów? Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W sprzedaży dostępnych jest wiele odmian tych roślin, różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale również cenami. Ponadto koszt cebulek narcyzów zależy od liczby sztuk w zestawie oraz sklepu, w którym dokonujesz zakupu.

Gdzie kupić cebulki narcyzów?

Cebulki narcyzów dostępne są w sklepach ogrodniczych - zarówno działających stacjonarnie, jak i tych online. Zanim jednak postanowisz zamówić je u danego sprzedawcy, upewnij się, czy jego produkty wyróżniają się dobrą jakością. Najlepiej poczytaj opinie na temat oferowanych przez niego cebulek narcyzów. A jeśli masz problem z samodzielnym znalezieniem dobrego sklepu dostarczającego cebule kwiatowe, to sprawdź ofertę FLORIO. Ten sklep od lat dostarcza sadzonki bylin oraz cebulki i cieszy się świetnymi opiniami, dlatego możesz być pewien, że dostarczy Ci produkty, dzięki którym Twój ogród nabierze barw.